+420 566 620 917

info@cattlemarket.eu

We are professionals at what we do

Trading company CATTLE MARKET Ltd., founded in 2007, is a proven company you can rely on.


Maso Uzeniny Polička


We appreciate your trust

Pavel Král, CEO

Dear breeders, dear business partners,

CATTLE MARKET is thanks to the background of the Czech Fleckvieh Breeders Association, a strong breeders’ organization managed by real Czech Simmental/Fleckvieh breeders, a stable trading company built to meet the needs of breeders in the Czech Republic. Our goal is a satisfied customer, we build success primarily on long-term business relationships based on trust. Our staff has a long-term professional experience in the field of cattle breeding, they are able to advise on practical issues of buying and selling all cattle categories and breeds at home and abroad. CATTLE MARKET has gained the trust of many customers not only in our country, but also abroad.

Pavel Král, CEO

References:

S CATTLE MARKETem spolupracujeme od doby jeho vzniku. I v nelehkých dobách s odbytem se chovali velice seriózně. Na včasnost plateb je 100% spolehnutí.

Ing. Stanislav Dvořák (DVP, družstvo Pyšel)

Společnost CATTLE MARKET sídlí ve stejné obci jako společnost naše, a nejen proto spolupracujeme už více než 12 let. Slušné jednání, včasné platby i profesionální přístup jsou věci, kterých si na svých obchodních partnerech vážíme.

Ing. Jaroslav Michal (PROAGRO Radešínská Svratka, a.s.)

We have been here for 12 years

We have been your reliable partner in buying and selling cattle for 12 years.

Contact us

Sídlo společnosti